Ankara Tel Örgü

Placeholder Image

Tel örgü, panel çit, jiletli tel örgü uygulamaları hakkında bilgi.

Tel Örgü

Kış boyunca atıl durumda kalan bahçenizi yeniden dekore etmek ve kullanıma açmak istiyorsanız öncelikle bahçenizin sınırlarını şık ürünler ile belirlemeniz gerekecek. Bu konuda imdadınıza tel örgü sistemleri yetişebilir. Çünkü günümüzde üretilen bu malzemeler, kullanışlılıkla birlikte şıklık da kazandı! Artık aradığınız her modelde ve hatta her kalınlıkta tellerle örülmüş sistemler bulabiliyorsunuz.

En yeni ürünleri ve modelleri görmek için araştırma yaptığınızda karşınıza pek çok tel örgü çeşidi çıkacaktır. İşte bu noktada bir akıl karışıklığı yaşayabilirsiniz. Hangi modeli tercih edeceğiniz konusunda kıstaslarınız, bahçenizin nasıl bir ürüne ihtiyaç duyduğu olmalıdır. Yani tamamen bahçenizin konumuna ve durumuna bağlı olarak tercih yapabilirsiniz. Ürünün kurulumu konusunda da birçok firmadan yardım alabilirsiniz.

En Yeni Tel Örgü Çeşitleri
Elbette seçiminizi bir çit şeklinde tasarlanmış olan tel örgü modellerinden yana yapmanız gerekecek. Bu modeller arasında bir panel şeklinde tasarlanmış ürünler olduğu gibi bir pano şeklinde tasarlanmış olan modeller de var. Aynı zamanda galvanizli, PVC’li ya da beton direkli gibi pek çok model ile karşılaşacaksınız. Tercihinizi kaynaklı olan tel örgülerden yana da yapabilirsiniz. Aslında dayanıklılık konusunda kaynaklı olan tel örgüler daha doğru bir tercih olabiliyor.

Kaynaklı tel örgüler de kendi içerisinde galvanizli ve PVC’li olarak ikiye ayrılıyor. Fens teli, çit teli, helezon gibi farklı modelleri de incelediğinizde hem bahçenizin estetik görünümünü bozmayacak hem de uzun süre kullanabileceğiniz tel örgünün modelini seçebilirsiniz. Bu tercihi internet üzerinden de yapabiliyorsunuz. Üretim ve satış yapan firmalar online olarak en yeni modellerini ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

Hatta siparişinizi dahi internet üzerinden verebiliyorsunuz. Model ve renk seçimi yaparak ebat belirtmeniz durumunda, en kısa sürede tel örgülerden oluşan çitler adresinize ulaştırılıyor. Bu sayede zahmetsizce ihtiyacınız olan ürünlere ulaşmış oluyorsunuz. Önemli olan bahçenizin görünümünü estetik bir imajdan uzaklaştırmayacak bir tasarımda karar kılmanızdır.
Bu arada üretim yapan firmalar da bu konuda müşterilerine çeşitli önerilerde bulunabiliyor. Dilerseniz firmalardan da yardım alabilir ve bu sayede en doğru tercihi kolaylıkla yapabilirsiniz. Uygun ödeme kolaylıkları da size mutlaka firmalar tarafından sunulacaktır.  

Neden Panel Çit Tercih Edilmeli

Genel olarak bina ve site çevresinde yaygın olarak kullanılmakta olan bu çit sistemi, güvenlik amaçlı olarak kullanmasının dışında da kullanıldığı mekana kazandırdığı dekoratif görsellik nedeni ile de çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle de daha ferah, daha rahat ve daha kaliteli bir kullanım sağlaması nedeni ile de günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Tüm bu yapısal ve teknik özelliklerinin dışında da panel çit diğer çit sistemlerine göre çok daha makul ve ekonomik çözümler sunması nedeni ile de oldukça yaygın olarak site ve bina çevrelerinde gibi geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bu noktada da kullanılacak mekanın ya da alanın dekorasyonuna uygun şekilde de dizayn edilebilmektedir. Çünkü bu panel çitin birbirinden farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

Bunun dışında da birbirinden farklı model ve ebat seçenekleri de panel çit modelleri arasında yer almaktadır. Bu durumda tek düze çit sistemlerinden kurtularak, güvenlik amacı ile kullanılırken aynı zamanda da kullanıldığı alana kaliteli bir görsellik kazandırması da sağlanabilmektedir. En genel şekilde kullanılan renk seçeneği yeşil olmakla beraber mavi ve beyaz gibi renk seçenekleri de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Panel Çit Özellikleri Nelerdir

Panel çitlerin profil kalınlıkları 3.5 mm ila 5 mm arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu birazda kullanım alanına göre yani kişinin isteğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada panel çitlerin profil kalınları arttıkça güvenlik seviyesinde de artış sağlanabilmektedir. Çok geniş bir kullanım alanına sahip olmasının dışında da hem çok pratik kullanımı hem de çok daha kaliteli ve şık bir görselliği bulunması da günümüz modern dünyasında hemen hemen her alanda kullanılmasına neden oluyor.

Özellikle panel çit modellerindeki görselliğin yüksek olması ve doğallığı bozmayacak bir yapıya sahip olması sayesinde bulunduğu alan dekoratif olarak büyük bir değer kazandırmaktadır. Bu durumda sadece güvenlik amaçlı olarak kullanılmasından çıkarak, dekoratif amaçlı olarak kullanılmasına da neden olmaktadır. Bu kapsamda da günümüzde fabrika ve sanayi tesisleri, konut ve siteler, mobilya ve geçici çit, park ve bahçeler, tarım alanları gibi çok geniş bir kullanım alanına sahiptir.

 

Jiletli tel

Yüksek güvenlik gerektiren bölgelerde kullanılmakta olan tel çitler, teknolojinin gelişmesine bağlı olarak yeni tür ve seçeneklerle hizmete sunuluyor ve kendisinden önceki tel örgülere göre çok daha yüksek güvenlik sağlıyorlar. Uygulama alanına göre farklı özelliklere sahip olarak üretilmekte olan jiletli tel, birçok farklı türe sahip olarak hazırlanıyor.

Uygulama alanına göre tüm cephe, duvar ve kapı üstü gibi bölümlerde güvenlik sağlayan jiletli teller, kamusal alanlar, askeri bölgeler, siteler ve yerleşim alanlarından uzak kalan bölgelerde güvenliğin sağlanması amaçlarıyla kullanılmaktadır. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen tel üzerine adapte edilmiş keskin uçlardan oluşan jiletli tel, düz ve helezonik türeleriyle geçit vermeyen, kesilmeye çalışıldığında da çok büyük uğraş gerektireceği için, olumlu sonuç elde edilemeyecek özelliklere sahip olarak üretiliyorlar.

Ülke sınırları gibi çok önemli alanların korunmasında önemli görevler üstlenmekte olan jiletli teller, kullanışlılığı ve düşük üretim maliyetlerine sahip olması sebepleriyle, hızlı bir şekilde yaygınlaşarak kullanımı çok geniş bir sahaya yaymıştır. Kullanıcılar tarafından ilk olarak aranan koruma önlemlerinden biri olan jiletli teller, sanayileşmenin etkisiyle bilinen çitlerin, dikenli tellere dönüşmesinin ilerleyen aşaması olarak, teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak gelişmiş türüdür.

Jiletli Tel Kullanım Alanları
Villa ve siteler, özel mülkler, yerleşimin az olduğu bölgelerdeki arazilerin sınırlarının belirlenmesi ve dışarıdan olabilecek girişlerin engellenmesi gibi amaçlarla kullanılan ve geçit vermeyen özellikte üretilmiş olması sebebiyle yoğun şekilde tercih edilen jiletli tel, günümüzün ileri teknolojisiyle kurulan güvenlik sistemlerine destek amaçlı olarak ta kullanılan ürünler arasındadır.

Sağladığı yüksek güvenliğe rağmen, insan sağlığına son derece duyarlı özelliklere sahip olan bu tür teller, izinsiz girişleri engellemekle birlikte, yaşamsal tehlike oluşturmazlar. Israrlı giriş denemesi olduğunda, deneyen kişiye verilen hasarlar sebebiyle, ilerlemenin mümkün olmaması, yaralanmaların yaşamsal tehdit oluşturmaması, eko sistem ve hayvanlar için de en güvenli ve sağlıklı korumayı oluşturmasını sağlar. Giderek gelişen teknolojiye bağlı olarak üretimi sürekli daha nitelikli olarak geliştirilmeye devam edilen jiletli teller, özel ve korunması gereken tüm alanlarda en ideal güvenlik çözümü olarak kullanım alanını giderek daha fazla arttırmaya devam ediyor.